marghita spital bihor
         
RO HU EN
mail Spital Marghita  






 Structura Detaliata > Calificari si competente

CONDUCERE

1    Bradacs Aliz  - jurist-manager
2    Dr.Chiriiac Marius - medic primar chirurgie generala- director medical
3    Kocsis Emese -    economist- director financiar contabil

 SECTIA  INTERNE

1    Dr. Kekedi Emeric -    medic primar medicina interna -    Endoscopie digestiva adulti
2    Dr.Gyorfi Andrei -    medic primar medicina interna -    Ecografie generala
4    Dr.Lerintiu Antonia -    medic specialist medicina interna   
3    Dr.Horber Iulia -    medic specialist neurologie   
5    Dr.Pascondea Simona    - medic specialist diabet zaharat nutritie si boli metabolice   
6    Dr. Berinde Felicia    - medic specialist diabet zaharat nutritie si boli metabolice   
7    Santa Eniko    - asistent medical principal   
8    Juca Florica    - asistent medical principal   
9    Toth Ileana     - asistent medical principal   
10    Mizgar Adriana -    asistent medical principal   
11    Dios Pupui Livia -    asistent medical principal   
12    Oros Gabriela -    asistent medical principal   
13    Vesa Rodica    - asistent medical principal   
14    Kertesz Szidonia -    asistent medical principal   
15    Farkas Luminita     - asistent medical principal   
16    Tomuta Melinda    - asistent medical principal   
21    Buboi Ortenzia    - asistent medical    
23    Iuhasz Hajnalka    - asistent medical principal   
26    Oiegar Csila    - registrator medical principal   
27    Kerekgyarto Maria    - infirmiera   
28    Bertalam Maria    - infirmiera   
29    Bozga Elvira    - infirmiera   
30    Hunyadi Ana    - infirmiera   
31    Gelei Gyongy    - infirmiera   
32    Pop Eva-Ibolya    - infirmiera   
33    Miklos Mgda    - infirmiera   
34    Cheregi Adelina    - infirmiera   
35    Muntean Maria    - ingrijitoare   
36    Burca Mirela    - ingrijitoare   

CAMERA DE GARDA

2    Agocs Ildiko -    asistent medical principal
3    Burca Beata -    asistent medical
4    Silaghi Angela -    asistent medical principal
5    Verzes Claudia -    sora medicala principal
6    Pongor Anita -    asistent medical
7    Zsembinszkz Ildiko    - registrator medical principal

EXPLORARI FUNCTIONALE

1    sipos Corina -    asistent medical principal

COMP. PSIHIATRIE

1    Dr. Iuhos-Keri Noemi - medic specialist- psihiatrie
2    Kallay Margareta    - asistent medical principal
3    Szatmari Annamaria -    asistent medical principal
4    Veres Maria -    asistent medical principal
5    Papai Annamaria    - asistent medical principal
6    Jolta Angela    - asistent medical principal
7    Baricsan Adina    - infirmiera
8    Borsi Rozalia    - infirmiera
9    Borzasi Rozalia    - ingrijitoare
10    Cheregi livia    - infirmiera

COMP. RECUPERARE MEDICINA FIZICA SI BALNEOLOGIE

1    Dr. Iuhasz Camelia - medic primar recuperare medicina fizica si balneologie
2    Grith Maria -    asistent medical principal
3    Darna Luminita    - asistent principal balneologie
4    Balasz Erika    - asistent balneologie
5    Takacs Istvan    - kinetoterapeut
6    Farcas Melinda    - kinetoterapeut
7    Maier Gabriela    - asistent medical principal
8    Debreczeni Eugenia    - asistent medical principal
9    Dat Mariana     - infirmiera
10    Kalamar Iuliana    - infirmiera
11    Sirca Cornelia    - ingrijitoare
12    Papai Eniko    - infirmiera

LABORATOR ANATOMIE PATOLOGICA

1    Dr. Pascalau Andrei -    medic specialist anatomo-patologic

COMPARTIMENT ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE

1    Dr. Pobirci Dumitru    - medic specialist ortopedie traumatologie - doctor in medicina   

 SECTIA  CHIRURGIE

 1    Dr.Potra Ioan-Dorel -    medic primar chirurgie generala   
2    Dr.Tabacu Sorin    - medic primar chirurgie generala    - Mamagement sanitar
4    Fulop Marina    - asistent medical principal   
5    Leahu Florica    - asistent medical principal   
6    Mitoc Daniela    - asistent medical principal   
7    Potra Carmen    - asistent medical principal   
8    Bichis Florica    - asistent medical principal   
9    Takacs Mariana    - asistent medical principal   
10    Bistran Liliana    - asistent medical principal   
11    Drimbau Nicolae - asistent medical principal   
12    Ortan Nicoleta     - asistent medical principal   
13    Lupui Daniela    -asistent medical principal   
14    Salamon Giorgina-    asistent medical principal   
15    Parje Julieta     -asistent medical principal   
16    Bota Crina    -asistent medical principal   
17    Rebeles Nicoleta    -asistent medical principal   
18    Parje Corina    -asistent medical      
19    Crijan Mihaela    -asistent medical principal   
20    Drimbau Crina    -asistent medical      
21    Molnar Maria    -asistent medical principal   
22    Drimbau Gabriela -1/2 N    infirmiera   
23    Ghiula Dorina    -infirmiera   
24    Silaghi Mariana    -infirmiera   
25    Varga Zorica    -infirmiera   
26    Pop Mariana    -ingrijitoare   
27    Ostate Monica    -ingrijitoare   
28    Berki Elisabeta-    ingrijitoare   
29    Cheregi Stela    -ingrijitoare   
30    Sabau Maria    -ingrijitoare   

 SECTIA  A.T.I.

 1    Dr.Nandra Calin    medic primar - anestezie terapie intensiva-    Terapia durerii
2    Moricz Ildiko    -asistent medical principal   
3    Pintiuta Dorina    -asistent medical principal   
4    Bodiss Aniko    -asistent medical principal   
5    Szoltesz Eniko -    asistent medical principal   
6    Ciarnau Carmen    -asistent medical principal   
7    Polik Andrea    -asistent medical principal   
8    Bocra Ileana    -infirmiera   
9    Chis Maria    -infirmiera   
10    Sabau Cornelia    -infirmiera   
11    Antal Mariana    -infirmiera   
12    Gonczi Gyongyi    -infirmiera   
13    Szabo Ildiko    -infirmiera   
14    Narita Ileana    -asistent medical principal   
15    Bente Lenuta    -infirmiera   
16    Hulban Mirela    -infirmiera   

SECTIA  PEDIATRIE

1    Dr.Yacoob Ismail    -medic primar pediatrie- doctor in medicina-    ecografie generala
2    Oros Gabriela    -asistent medical principal   
3    Szakacs Viorica    -asistent principal pediatrie   
4    Cheregi Tatiana    -asistent principal pediatrie   
5    Elekes Iuliana    -asistenta principala dietetica   
6    Ghender Pamela    -asistent medical principal   
7    Kovacs Piroska    -infirmiera   
8    Schek Elisabeta    -infirmiera   
9    Illes Elisabeta    -infirmiera   
10    Muresan Rita    -infirmiera   
11    Suiugan Mariana    -infirmiera   
12    Selinga Eniko -1/2N    infirmiera   
13    Elekes Tunde    -ingrijitoare   
14    Kovacs Rozalia    -infirmiera   
15    Pop Mirabela Alexandra    -ingrijitoare   

 SECTIA OBST.GINEC.

 1    Dr.stefan Ion    -medic primar-    Ecografie obstetrica-ginecologica
2    Dr Buzas stefan     -medic primar-    Ecografie obstetrica-ginecologica
3    Dr.Fogas Cristian    -medic primar-    Ecografie obstetrica-ginecologica
4    Grama Camelia    -asistent medical principal   
5    Ortan Alina    -asistent medical principal   
6    Posan Margit    -asistent principal obstetrica-ginec.   
7    Blaga Susana    -asistent principal obstetrica-ginec.   
8    Radi Ildiko    -asistent medical principal   
9    Pistuca Gabriela    -asistent medical principal   
10    Hosu Elena    -asistent medical principal   
11    Madar  Eniko    -asistent medical principal   
12    Dutcas Maria    -asistent medical principal   
13    Gergely Claudia    -asistent principal obstetrica-ginec.   
14    Lazuran Agnes    -asistent medical principal   
15    Olar Sorina    -asistent medical principal   
16    Forgaciu Rodica    -infirmiera   
17    Moisa Marioara    -infirmiera   
18    Rente Erzsebet- 1/2N    infirmiera   
19    Cosma Elena    -infirmiera   
20    Ciuciui Florica    -infirmiera   
21    Pintea Ana    -ingrijitoare   
22    Ponciac Daniela-    ingrijitoare   
24    Precup Ildiko    -asistent medical      

 SECTIA NOU NASCUTI

1    Dr.Szabo Iozsef-    medic primar neonatologie
2    Nagy Viola    -asistent medical principal
3    Reti Erzsebet    -asistent medical principal
4    Muresan Margareta    -asistent medical principal
5    Lazar Florina    -asistent medical principal
6    Kis-Szetsi Reka    -asistent medical principal
7    Szilagyi Erika    -asistent medical principal
8    Morosan Ildiko    -registrator medical principal
9    Veszpremi Maria    -infirmiera
10    Bereczki Eva    -infirmiera
11    Haias Timea    -infirmiera
12    Felfoldi Mihaela    -infirmiera
13    Szekely Gyongyi   -1/2N    infirmiera
14    Bandula Rodica    -ingrijitoare

COMP.O.R.L.

1    Dr.Pop Olimpia    -med.primar O.R.L.
2    Dr. Costenar Mirela    -medic specialist O.R.L.
3    Bichis Lucia    -asistent medical principal
4    Pavel Olimpia    -asistent medical principal
5    Nedescu Delia    -sora medicala principala
6    Hurban Mirela    -asistent medical principal
7    Arva Livia    -asistent medical  
8    Corpas Sanda    -asistent medical  
9    Guti Dorina    -infirmiera
10    Guti Violeta    -ingrijitoare
11    Bonte Ioana    -ingrijitoare

COMP.PNEUMOLOGIE

1    Dr. Grosan Flavia    -med.primar pneumologie- doctor in medicina    Endoscopie bronsica- Explorari functionale ventilatorii- Management Sanitar
2    Kovacs Edith    -asistent medical principal   
3    Batea Maria    -asistent medical principal   
4    Pop Maria Eva     -asistent medical principal   
5    Demeter Ecaterina    -asistent medical principal   
6    Bocra Diana    -asistent medical principal   
7    Lazar Rodica    -asistent medical      
8    Ceresan Olimpia    -infirmiera   
9    Timar Gheorghina    -infirmiera   
10    Groze Florica    -infirmiera   
11    Kovacs Gyongyi    -infirmiera   

COMPARTIMENT MEDICINA INTERNA  VALEA LUI MIHAI

1    Benkovits Adalbert    -economist
2    Dr. Sofronie Cristina    -medic specialist medicina interna
3    Dr. Marc Bianca    -medic specialist medicina interna
4    Dr. Dudu Oana    -medic specialist medicina interna
5    Deac Veronica    -asistent medical principal
6    Nagy Bibart Angelica    -asistent medical principal
7    Balasz Elisabeta    -asistent medical principal
8    Olah Annamaria    -asistent medical  
9    Botos Eva    -asistent medical  
10    Miklos Olimpia    -biolog medical principal
11    Truczkai Ana    -ingrijitoare
12    Mile Iuliana    -ingrijitoare

 LAB.AN.MEDICALE

 1    Dr.Gheorghe Laura    -medic primar- laborator analize medicale
2    Sabau Leontin    -chimist medical principal
3    Trifan Florin    -chimist medical principal
4    Pop Melinda    -biolog medical principal
5    Merka Viorica    -asistent principal laborator
6    Gal  Rozalia    -asistent principal laborator
7    Iuhasz Antonela    -asistent principal laborator
8    Meszaros Gyongyi    -asistent principal laborator
9    Borsi Erzsebet     -asistent principal laborator
10    Merk Beata    -asistent principal laborator

RADIOLOGIE

1    Dr. Butuza Alexandrina-    medic specialist
2    Bule Viorica    -asistent principal radiologie

AMBULATOR

1    Dr.Megherea Vasile    -med.primar dermato-venerologie
2    Dr. Silaghi Csilla    -medic specialist oftalmologie
3    Demeter Viorica    -registrator medical principal
4    stefanescu Lacrimioara    -asistent medical principal
5    Giolde Cornelia-    asistent medical principal
6    Arvinte Nicoleta    -asistent medical principal
7    Papp Robert    -asistent medical principal
8    Bazguta Anca    -asistent medical principal
9    Fritea Cirasela    -asistent medical principal
10    Duca Rodica    -registrator medical principal
11    Scurt Loredana    -asistent medical  

LAB.FIZIOTERAPIE

1    Dr. Cladovan Cornelia    -medic specialist recuperare medicina fizica si balneologie
2    Indrie Adela    -asistent principal balneologie
3    Chirila Marin    -maseur
4    Bereczki Elisabeta    -baies
5    Purdea Marioara-    baies
6    Nagy Terezia    -baies

FARMACIE

1    Ciril Corina    -asistent principal farmacie
2    Erdei Monica    -ingrijitoare

BIROU   RESURSE UMANE

1    Baliban Florentina    -economist
2    Gabor Eugenia    -referent
3    Csiki Palma-    referent
4    Bocra Danut    -economist
5    Sirca Cornelia    -economist
6    Chircea Corina    -economist
7    Suciu Ioana    -asistent social

BIROU    CONTABILITATE

1    Baliban Anton    -economist
2    Zsembinszky Stefan    -economist
3    Dat Mariana    -contabil
4    Suiugan Maria    -referent
5    Trusca Valeria    -referent
6    Ciora Florian    -economist
7    Mghiar Lia    -asistent medical principal
8    Kallay Tiberiu    -asistent medical principal

SERVICIUL APROVIZIONARE. TRANSPORT, ACHIZITII PUBLICE, CONTRACTARE

1    Tatai Iosif    -inginer
2    Haias Gabriela-    economist
3    Kovacs Attila    -referent
4    Megyesi Attila    -referent
5    Veres Ladislau    -subinginer
6    Szucs Kato    -asistenta principala dietetica
7    Ungur Ramona    -asistenta principala dietetica
8    Olar Cornel    -bucatar
9    Stancea Iuliana-    bucatar
10    Meszaros Katalin-    bucatar
11    Muntean Sidonia    -bucatar
12    Drimbau Mariana    -bucatar
13    Sacaciu Rodica    -bucatar
14    Dobra Ilonka    -bucatar
15    Fuzesi Maria    -bucatar
16    Puscas Simona    -muncitor necalificat
17    Hava Livia-    muncitor necalificat
18    Soos Eva    -muncitor necalificat
19    Bereczki Irma    -ingrijitoare
20    Ternovan Iuliu    -timplar
21    Szentmiklosi Laszlo    -zidar
22    Lazar Nicolae    -mecanic
23    Leahu Dorel    -sudor
24    Fazakas Janos    -zugrav
25    Dios Alexandru    -mecanic
26    Susan Viorel    -instalator
27    serban Marius    -zidar
28    Erdei Tibor    -zidar
29    Vingert Attila    -muncitor necalificat
30    Takacs Jeno    -muncitor necalificat
31    Bartha Imre    -fochist
32    Cret Mircea    -fochist
33    Trippo Monika    -croitoreasa
34    Kovacs Robert    -electrician
35    Demian Alexandru    -electrician
36    Gorog Csaba    -muncitor necalificat
37    Varga Eduard-    instalator
38    Szarvadi Tatiana    -ingrijitoare
39    Sabou Karol-    muncitor necalificat

SERVICIUL TEHNIC, ADMINISTRATIV, SECURITATEA MUNCII, PSI

1    Tivadar Ileana    -economist
2    Marcus Natalia    -economist
3    Borsi Ernest    -portar
4    Popp Csaba    -portar
5    Farkas Tibor    -portar
6    Deac Alexandru    -portar
7    Horvath Tunde    -secretar-dactilograf
8    Gelei Iosif-    brancardier
9    Pal Arpad    -brancardier
10    Bandula Iosif    -brancardier
11    Szakacs Daniel -    brancardier
12    Gocan Sorin    -brancardier
13    Dios Iosif     -brancardier
14    Silaghi Ioan    -brancardier
15    Ungur Viorel    -brancardier
16    Daroczi Tiberiu    -brancardier
17    Pusztai Felicia-    ingrijitoare
18    Kovacs Zoltan    -brancardier
19    Dobra Ioan    -brancardier
20    Berghe Florica    -spalatoresa
21    Zelina Tunde    -spalatoresa
22    Aly Ibolya    -spalatoresa
23    Hiri Gyongyi    -spalatoresa
24    Havasi Florentina-    spalatoresa

CABINET PLANIFICARE FAMILIALA

1    Dr. Gug Marieta    -medic medicina generala
2    Vaida Elisabeta    -asistent medical principal

DISPENSAR T.B.C.

1     Dr.Fernea Mircea    -medic specialist pneumologie
2    Dan Laura Ioana    -asistent medical principal
3    Silaghi Doina    -registrator medical principal
4    Szikszai Maria    -ingrijitoare 1/2N

MEDICI REZIDENTI

1    Tocut Florin ( an III)-    medic rezident ortopedie-traumatologie
2    Badea Adriana ( an IV)    -medic rezident  - neurologie
3    Palotas Edina ( an III)-    medic rezident  psihiatrie
4    Tocut Dana ( an II)-    medic rezident  -anestezie terapie intensiva
5    Vidican Amalia ( an II)-    medic rezident   pediatrie
6    Deac Diana  (an II)    -medic rezident  -radiologie
7    Matesan Simona ( an III)-    medic rezident  - pediatrie
8    Onita Corina (an III)    -medic rezident - laborator analize medicale
9    Ionese Ioana ( an V)    -medic rezident - laborator analize medicale
10    Catinean Florina ( an V)-    medic rezident  medicina de urgenta
11    Tola Ioana (an I)    -medic rezident  -anestezie terapie intensiva
12    Ratiu Cristian (an I)-    medic rezident  - oftalmologie







• 28-03-2018
Va informam ca unitatea noastra organizeaza concurs pentru ocuparea urmatoarelor posturi de executie vacante si temporar vacante: I.Pe perioada nedet [...]
• 06-10-2017
Va informam ca unitatea noastra organizeaza concurs pentru ocuparea urmatorului post de executie vacant: - 1 post asistent debutant (PL) specialitate [...]
• 15-09-2017
Va informam ca unitatea noastra organizeaza concurs pentru ocuparea urmatorului post de executie temporar vacant: - 1 post brancardier Deserevire ge [...]
• 10-06-2016
A N U N T Va informam ca unitatea noastra organizeaza concurs pentru ocuparea urmatoarelor posturi de executie: 1) Pe perioada nedeterminata: - 1 p [...]
[Mai multe...]
Pt. Programari
 
AMBULATORIU
0259-326475
INTERIOR 143
BIROU INFORMATII

TEL :
0259-362309
0259-362475
0359-439990
0359-439991
0359-439992
0359-439993
FAX:
0259-362595
E-MAIL :
mail@spitalulmarghita.ro
spitalulmarghita@yahoo.com


Dr. Pop Mircea sanatate tratament